ZnaniPolacy.pl
  ranking oceniaj opinie dodaj newsletter  

 
 
 
  Czy wiesz, że ... ?  

  Kogo szukasz ?


Najczęściej ocenianą osobą jest Joanna Kryńska, łącznie ma zebranych 320 ocen!
 


 
     

  Sylwetka osoby
         
Tomasz Lis   Tomasz Lis

dziennikarz, pisarz

Średnia ocena: -5.00

Osoba była oceniana: 2 razy

Zajmuje 681 miejsce w rankingu
(na 694 ocenianych osób)

w serwisie od: 25.04.2007

 
 

Urodzony 6 marca 1966 roku w Zielonej Górze. Karierę rozpoczął 3 maja 1990 roku debiutując na antenie TVP jako prowadzący wieczorne "Wiadomości". W 1994 roku ożenił się z Kingą Rusin. W latach 1994 - 1997 mieszkał w Waszyngtonie i pracował dla TVP jako korespondent w USA. Po powrocie do Polski w 1997 roku rozpoczął prace przy nowo powstającym programie informacyjnym "Fakty" w telewizji TVN.

W lutym 2004 roku po głośnym sondażu opublikowanym w Newsweek, sugerującym, że Tomasz Lis ma znaczne szanse na zwycięstwo w kolejnych wyborach prezydenckich, rozstał się z TVN. We wrześniu rozpoczął prace w telewizji Polsat jako członek Zarządu, dyrektor programowy oraz prowadzący program "Co z tą Polską?" i szef "Wydarzeń".

Napisał 3 książki: "Co z tą Polską?” (2003 r.), "Nie tylko Fakty” (2004 r.) oraz "Polska głupcze” (2006 r.).

Tomasz Lis jest także wielokrotnie nagradzanym dziennikarzem i publicystą, otrzymał m.in.: tytuł Dziennikarza Roku 1999, oraz trzy Wiktory. Był także laureatem Nagrody Kisiela 2005 oraz finalistą konkursu Telekamery 2006 otrzymując nagrodę dla najlepszego publicysty.

W 2006 roku rozwiódł się z Kingą Rusin, obecnie jego partnerką jest Hanna Smoktunowicz.

 
Zaproponuj lepszy opis/zdjęcie
 
  Opinie  
   

Przeczytaj opinie o tej osobie:

Dobry dziennikarz
Obiektywizm i Lis to przeciwieństwa
Sypiając z wrogiem
Nowy członek kasty
nuda
Kształt Talentu Polskiego Dziennikarza
tomasz lis na zywo

Dodaj swoją opinię

 

 
 
  Ocena

Wystaw ocenę osobie:  

  1. Aby wystawić ocenę tej osobie wyślij SMS o treści AP.GZE8 pod numer 71068. Koszt SMS wynosi 1,23 PLN brutto.
    Usługę SMS obsługuje Dotpay. Usługa SMS dostępna jest w sieci Era, Plus Gsm, Orange i Play. [Regulamin usługi]. [Formularz reklamacyjny]. Kontakt z właścicielem serwisu: znanipolacy@znanipolacy.pl
  2. W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy przepisać w poniższe pole i następnie wybrać ocenę (od -10 do 10) którą chcesz wystawić:

Oceń osobę kierując się następującymi kryteriami:
 0  - osoba jest mi nieznana lub jej działalność jest dla mnie całkowicie obojętna
 +  - im większa wartość dodatnia tym bardziej uważasz, że jest to człowiek zasłużony, godny naśladowania, prezentujący cechy  które są dla Ciebie wzorem
 -  - im ocena bardziej ujemna tym bardziej uważasz, że osoba nie reprezentuje sobą nic interesującego, a jej działalność i zachowanie zasługują na napiętnowanie

 
 
 

Copyright © ZnaniPolacy.pl 2007. Wszelkie prawa zastrze¿one. Informacje o serwisie. W serwisie prezentowani są znani, sławni i wielcy Polacy: artyści, aktorki, aktorzy, pisarze, sportowcy i politycy. Dostępna jest ich pełna biografia / życiorys. My Polacy.